Kapitał emocjonalny i uczenie się społeczno-emocjonalne.

DZIECI DOROSŁEJ MATKI, JAK WYJŚĆ ZE SKOMPLIKOWANEJ RELACJI

i uczenie się społeczno-emocjonalne.

Wszystkie umiejętności inteligencji emocjonalnej rozwijają się wraz z nauką życia, począwszy od dzieciństwa. Programy nauczania społeczno-emocjonalnego mają na celu zaoferowanie dzieciom lekcji, których potrzebują, gdy ich mózg rośnie. Dlatego mówi się, że są przystosowane do każdego etapu rozwoju człowieka (Goleman, 2015).

Ile kosztuje konsultacja psychologiczna ?

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Mózg jest organem w ciele, który jako ostatni osiąga anatomiczną dojrzałość. Jeśli w różnych fazach rozwoju dziecka, obserwujemy zmiany, jakie zachodzą z roku na rok w jego sposobie myślenia, zachowaniu i reagowaniu, to faktycznie będziemy świadkami rozwoju jego mózgu.
Jeśli dana osoba jest skupiona na zmartwieniach, złości, udręce, lęku lub jakiejkolwiek innej emocji, która ma wysoki stopień stresu, będzie wykazywać mniejszą koncentrację na tym, co się do niej mówi.
Samoregulacja emocjonalna pomaga zidentyfikować te procesy i dostosować je do własnego kontekstu.
Z drugiej strony, jeśli jestem w stanie mieć kontrole nad tymi emocjami twoja pamięć robocza wzrośnie. To znaczy, że wzrasta czas skupienia uwagi w celu przechowywaniu informacji. Nauczanie społeczno-emocjonalne pokazuje, jak radzić sobie z tymi niezdrowymi uczuciami, co z kolei sprzyja procesowi uczenia się.
Jak kontynuować uczenie się regulacji emocjonalnej?
Samoregulacja emocjonalna pomaga dostosować się do niepowodzeń emocjonalnych. Jeśli zdołamy wytrwać w tej nauce, dojdzie do połączenia nowych obwodów w mózgu i będą one nabierać coraz większej siły. W rezultacie, w pewnym momencie zrobimy to, co powinniśmy zrobić i tak, jak powinniśmy zrobić, bez zbędnego namysłu.
W tym momencie obwody będą tak połączone i grube, że mózg aktywuje je automatycznie. Kiedy ta zmiana nastąpi, skorygowany nawyk stanie się normą (Goleman, 2015).
Oczywiście osoba dorosła może zastosować ten sam zestaw umiejętności w swoim środowisku pracy, aby uzyskać lepsze wyniki. Nigdy nie jest za późno na podnoszenie naszych kompetencji w zakresie samoregulacji emocjonalnej.
Więcej w link do strony zajęć Treningi Umejętności Społecznych:

Co to Jest kapital emocionalny

Koszt konsultacji psychologicznej 150 zł brutto. Czas trwania 50 min.
Sprawdzić dostępne terminy – zadzwoń: 48 600 944 108