Dzieci dorosłej matki, jak wyjść ze skomplikowanej relacji

DZIECI DOROSŁEJ MATKI, JAK WYJŚĆ ZE SKOMPLIKOWANEJ RELACJI

Grupa psychodramatyczna

Twoja relacja z matką jest podstawową relacją ze światem zewnętrznym i samym sobą. Od tej relacji zależą Twoje granice, pewność siebie, poziom stabilności emocjonalnej i satysfakcja z życia.

Pierwszą i podstawową relacją w naszym życiu jest relacja z naszą matką. Jeszcze nie przyszliśmy na ten świat jako mały człowiek, a już jesteśmy związani z naszą matką. Te relacje mówią nam, jak traktuje nas świat, czy jest dla nas miły, czy szkodliwy, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nie. Rodzimy się i znowu wiele zależy od mamy.

Czy czujemy się chronieni, bezpieczni, komfortowo na tym świecie. To z tych pozornie drobiazgów budowany jest fundament naszych przyszłych stosunków. Na początkowym etapie to matka wyznacza nasze granice, a także nasz stosunek do siebie.

Mama przedstawia nas nie tylko ludziom, światu, ale także naszej własnej osobowości, dosłownie przyciągając ją do nas krok po kroku. Dlatego, gdy dana osoba przychodzi do psychologa, za większością problemów widoczny jest wpływ matki. Oczywiście jest też znacznie więcej ale podstawą jest najczęściej dorosły główny opiekun.

Zaburzone relacje z własnym życiem, trudności w samorealizacji, zwątpienie i „syndrom oszusta”, wzmożony lęk – częściej nie są to przyczyny, ale konsekwencje. Konsekwencje gdzieś złych a gdzieś i traumatycznych doświadczeń interakcji z główną postacią rodzica.

Zapraszamy do wzięcia udziału w grupie psychodramatycznej „Dzieci dorosłych matek”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w grupie psychodramatycznej „Dzieci dorosłych matek".

Czas trwania: 8 spotkań raz w tygodniu po 2,5 godziny. Godziny spotkań: 18:00 do 20:00 z przerwą. Koszt: 150 zł jedna sesja; całość 750 zł.

Telefon:

+48 600 944 108

E-mail:
xeniatyminska@gmail.com

Adres:

02-729 Warszawa

ul. Rolna 179